Prečo je zálohovanie WordPress stránok dôležité

WordPress je najpopulárnejší redakčný systém pre správu obsahu internetových stránok na Zemi a to z dobrého dôvodu. Jeho používanie je jednoduché, ponúka neuveriteľné množstvo funkcií pomocou rôznych pluginov a je voľne šíriteľný. Napriek všetkým výhodám, existuje aj niekoľko nevýhod práve kvôli, ktorým by zálohovanie malo byť neodmysliteľnou súčasťou každého vlastníka WordPress webu.

Prečo je zálohovanie WordPress stránok dôležité

Hlavné (ne)výhody WordPress stránok

Časté aktualizácie redakčného systému a jeho častí (pluginov a tém), ktorých hlavným cieľom je priniesť užívateľom lepší pôžitok z používania redakčného systému sú neraz príčinou vzniku rôznych funkčných problémov web stránok. Keďže aktualizácie jednotlivých tém, pluginov a WordPressu sú pripravované a vykonávané samostatne, vzniká pri každej jednej aktualizácii riziko nesprávnej funkčnosti jednotlivých časti.

Otvorenosť zdrojového kódu umožňuje každému upravovať kód podľa vlastného uváženia a potreby. A práve otvorenosť zdrojového kódu často krát využívajú rôzni digitálni útočníci (hackeri), ktorí tento kód študujú a snažia sa odhaliť jeho bezpečnostné nedostatky, ktoré následne využívajú vo svoj prospech. Útoky na internetové stránky sa stávajú čoraz častejším problémom, ktorý má až znepokojujúco stúpajúcu tendenciu.

Zálohy sú ako poistenie pre vaše webové stránky

Premýšľajte o zálohách ako o poistke WordPress stránky. Vždy keď sa niečo negatívne s vašou stránkou stane, môžete ju obnoviť zo zálohy a tým ju vrátiť do pôvodného stavu. Vytvorenie internetovej stránky stojí často krát nemalé peniaze a nehovoriac o tom, koľko úsilia a peňazí vás stálo vybudovať jej kvalitný obsah a dobré meno. Prečo by ste chceli riskovať to, že jedného dňa o toto všetko prídete? To, že ste do teraz nemali žiadne problémy nemusí znamenať, že to tak aj ostane.

Ľudský faktor

Starostlivosť o web stránku si vyžaduje jej pravidelnú aktualizáciu či už po funkčnej alebo obsahovej časti. Úkony spojené s týmto procesom vykonávajú ľudia a to znamená, že skôr či neskôr môže dôjsť k chybe, ktorú občas spraví každý z nás. Je jedno či ste skúsení majitelia webových stránok s dlhoročnými skúsenosťami alebo ste v redakčnom systéme prihlásení po prvý krát, chyby sa stávajú. Aktuálna záloha vašich stránok vám pomôže aj v tomto prípade a práve pre to na ňu netreba zabúdať.

Zverte zálohovanie vašich internetových stránok nám a majte svoje stránky v bezpečí. S našim automatickým denným zálohovaním stránok budete mať vždy čerstvú zálohu na, ktorú sa môžete spoľahnúť v prípade akýchkoľvek problémov. Zálohy sú vykonávané bez kapacitného obmedzenia a sú uchovávané mimo servera stránky po dobu až 90 dní. Vyberte si akýkoľvek z našich ponúkaných balíčkov starostlivosti, kontaktujte nás a zálohovanie môže začať.

Náš cenník