Myslite na bezpečnosť svojich WordPress stránok

Keďže je WordPress voľne šíriteľný redakčný systém je všeobecne známe, že jeho používanie v sebe nesie určité bezpečnostné riziko. Prístup k jeho zdrojovým kódom nie je ničím obmedzený, čo umožňuje potenciálnym útočníkom študovanie kódu a vyhľadávanie možných zraniteľností tohto redakčného systému. Najbežnejšie útoky sú cez bezpečnostné nedostatky v pluginoch, čo je až v 52% prípadoch, 37% útokov je v dôsledku chýb v samotnom jadre redakčného systému a k 11% útokov dochádza cez chyby v témach. Všetky tieto nedostatky robia z neudržiavanej WordPress stránky pomerne jednoduchý cieľ pre rôznych útočníkov (hackerov).

Myslite na bezpečnosť svojich WordPress stránok

Aktualizácia je základ

Najzákladnejšie pravidlo pri bezpečnosti WordPress stránok je mať vždy všetko aktualizované. Stačí aj jedna drobná chyba či už v jadre WordPressu, plugine alebo téme a bezpečnosť vašich stránok môže byť narušená. Aktualizácie redakčného systému a jeho častí sú vydávané pomerne často a zvyčajne obsahujú vylepšenie funkcionalít ale aj rôzne bezpečnostné vylepšenia. Aktualizácie teda z bezpečnostného hľadiska zohrávajú významnú úlohu a netreba ich podceňovať.

Pravidelné bezpečnostné kontroly

Kontrola zabezpečenia webových stránok a kontrola zdrojového kódu na odhalenie prítomnosti známych škodlivých kódov by mala patriť medzi pravidelné úkony vykonávané na vašich stránkach. Dobrým zvykom je aj kontrola či sa vaše stránky nenachádzajú na čiernej listine v službách ako Google Safe Browsing, Norton Safe Web, ESET a ďalších. Pravidelné bezpečnostné kontroly vám pomôžu odhaliť problémy včas na to aby ste ich mohli odstrániť hneď v ich zárodku.

Vaša stránka, vaša bezpečnosť

Skutočnosťou je, že útoky môžu prísť odkiaľkoľvek, či už je to cez zdieľaný hosting alebo zneužité prihlasovacie údaje. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre ochranu svojich webových stránok. Ako napríklad výber vhodných tém a pluginov, pravidelné aktualizácie a kontrola zabezpečenia stránok. Bezpečnosť web stránok si vyžaduje neustálu pozornosť a netreba ju podceňovať. Pristupujte k vašim web stránkam zodpovedne a podriaďujte ich pravidelným kontrolám, ktoré vám môžu ušetriť veľké množstvo nepríjemností.

Neviete si poradiť so starostlivosťou o bezpečnosť vašich web stránok? Nevadí, radi vám s tým pomôžeme a vaše stránky podrobíme pravidelným bezpečnostným kontrolám za vás. Vyberte si akýkoľvek z našich ponúkaných balíčkov starostlivosti o WordPress stránky, kontaktujte nás a majte svoje stránky v bezpečí.

Náš cenník